Skip to content

Yayasan Lilin Pelita Kasih

Project Manager – хто він? Огляд професії від Володимира Андрійовича

Має досвід побудови стартапів, розвитку компаній — лідерів ринку та роботи з міжнародними бізнесами. Працював над онлайн-редакторами контенту, маркетплейсами, соціальними мережами та e-commerce. Sales Engineer, Sales Manager, Account Manager, Lead Generation Specialist — всі вони працюють на полі продажів, але мають різну функціональність.

  • У Sales менеджера немає потреби (а інколи й часу) розбиратися у вузьких місцях проєкту.
  • Розуміння суті конфліктів і причин їх виникнення, механізми їх залагодження і конструктивного вирішення.
  • Він спрямовує команду на пошук рішення, пропонує концептуальне бачення.
  • Якщо бізнес якогось клієнта об’ємний, і в ньому сформувалося багато різних підпроєктів, навколо нього формується окремий акаунт.
  • Не на рівні «ну ось ми наймемо 100 програмістів і вони нам напишуть», а на рівні архітектурних концептів, процесів, артефактів.
  • Люди, які працюють на цій посаді, мають певний образ мислення, який формується і змінюється протягом усього життєвого циклу роботи.

Адже саме PM несе відповідальність, чи буде продукт реалізований якісно, вчасно та в межах виділеного бюджету. Якщо в процесі роботи виникають якісь проблеми, вирішує їх також вакансія IT Sales Manager project-менеджер. Наприклад, з’ясувалось, що для впровадження всього функціоналу необхідно збільшити бюджет. Його завдання теж перетинаються з роботою Sales менеджера.

Чим відрізняється Sales Engineer від Sales Manager та яку роль він відіграє у продажах технологічної компанії

Має 10+ років досвіду в пошуку клієнтів та лідогенерації для сервісних ІТ компаній через різні канали (LinkedIn, E-mail, Events), з них 5 років досвіду в побудові та управлінні команди лідгенів. Постійно практикує різноманітні підходи для пошуку і залучення нових лідів для досягнення високих результатів сейлз команди. У бізнес-аналітика та Sales менеджера є багато схожих задач. За справу береться команда розробки та проєктний менеджер. Тепер Sales виступає для клієнта каналом зворотного зв’язку. Регулярні фідбеки важливі не лише для підтримки очікувань замовника, але й для пошуку нових можливостей для допродажу (up-sale).

На будь-якій позиції користуйтеся математикою, приміряйте показники індустрії, не соромтеся на співбесідах питати про успішність та конверсію, щоб розуміти, наскільки реалістичні майбутні цілі. Менеджер як «частина конвеєра» відповідає за конкретну функцію чи етап продажу. SDR-и й лідгени, які приносять нових клієнтів «у холодну», шукають нові бізнеси. Інша частина конвеєра — Sales або Account Executive — ведуть угоду по всій лійці продажів і закривають клієнта. Така вакансія буває в молодих компаніях із відділом продажів, який тільки формується та набирає обертів, або з дуже швидким і простим циклом продажів. Відмінна можливість багато чого навчитися за короткий час і вибрати, куди хотілося б зростати далі.

Роль та обов’язки Head of Sales Department

У разі цитування обов’язкове пряме посилання на відповідні матеріали. У цій статті ми розповідаємо про особливості роботи сейлза в B2B сегменті, а це аутсорсинг, аутстафінг і продаж SaaS-продуктів. Ти виконуєш домашки та проходиш проміжні тести, щоб відстежувати свій прогрес. Загалом, після того, як людина стає ЕМ, вона може розвиватися вертикально ще років 10, а тоді з‘являється, так звана, кар‘єрна «стеля» і вже можна її «пробивати» і йти в бізнес. В плані коду, ЕМ, на мою думку, має тримати на мінімальному рівні навичку читання коду, аби «не іржавіло» це уміння, хоч і позиція більше про людей. Це потрібно для того, аби бути у курсі, розуміти, куди команда рухається далі у коді, аби вчасно помітити помилку й «викинути червоний прапор» Team Lead’у та підказати потрібний напрямок.

хто такий it sales manager

Загалом сейл менеджер, це частина IT менеджменту який виконує одну з найважливіших робіт, а саме пошук клієнта для компанії. Простіше кажучи – сейлз це майже Project менеджер, але без низки додаткових обов’язків. Як правило, IT компанії котрим конче потрібні працівники, практикують набір на дану посаду навіть без великого досвіду роботи на аналогічній посаді. Тобто якщо ти хочеш стати Sales менеджером в IT – достатньо бути ініціативним, комунікабельним, зацікавленим та мати гарні навички “продажника”, який себе зарекомандує. Проте тут потрібно зазначити, що заробітня плата сейлз-менеджера як правило залежить від самого себе.

Відповідальність

Sales Department — двигун будь-якого бізнесу, адже його серце б’ється в такт із телефонними розмовами менеджерів з продажу. Тому потрібен керівник відділу продажів, який побудує ефективну систему роботи sales managers і допоможе їм досягати максимального результату. Детальніше про те, хто це і як ним стати, поговоримо в статті. Переговори з клієнтами, аналіз бізнес-ідеї, пропозицій щодо функціонала. У Sales менеджера немає потреби (а інколи й часу) розбиратися у вузьких місцях проєкту.

хто такий it sales manager

Якщо ви відчуваєте, що по комунікабельності трохи не дотягуєте до Sales менеджера або не готові багато спілкуватися, то ця роль більше передбачає роботу з даними. Позиція підійде особливо посидючим людям, тим, хто може довго сьорчити в інтернеті в пошуках потрібної інформації. Сейлз, звичайно, дуже здібний https://wizardsdev.com/ і розумний, але тримати в голові дані про всіх клієнтів не зможе ніхто. Сейлз, звичайно, дуже здібний і розумний, але тримати в голові дані про всіх клієнтів не зможе ніхто. Десь потрібно зберігати контакти клієнтів, інформацію щодо заявок і операцій, звіти, документацію і завдання, які потрібно зробити.

Які навички необхідні менеджеру з продажу в IT

Якщо ти потрапиш у продуктову компанію, найперше, на що ти  будеш звертати увагу під час ухвалення рішення — бізнес-показники. Копірайтер-маркетолог з технічною освітою, досвідом у продажах та маркетингу. Завжди в пошуках найкращих рішень для досягнення поставленої мети.

хто такий it sales manager

У цій статті ми розповідаємо про особливості роботи сейлза в B2B сегменті, а це аутсорсинг, аутстафінг і продаж SaaS-продуктів. Специфіка сфери IT передбачає використання англомовної термінології кожного дня, тому частина інформації і більшість корисних ресурсів надаються виключно англійською мовою. Займалася просуванням продуктів та продажами ПЗ у сферах ритейла та HoReCo на західному ринку.

Основні компетенції більшості професій можна представити у вигляді  трикутника — soft skills, hard skills і tools. Оператор call-центра — це фахівець, який допомагає швидко отримати інформацію, вирішити проблему або зробити замовлення телефоном. Усі знають, хто такі Sales Manager, ми окремо розповідали про цю посаду в IT-сфері. Також, при виконанні всіх домашніх завдань і проходженні іспиту ви можете отримати сертифікат з відзнакою і особисту рекомендацію від спікера. Питання виникають як тільки берешся за діло, тому ми на зв’язку, готові вирішити будь яке питання чи просто поспілкуватися.

Замовте зворотний дзвінок

Показуємо, які підходи та інструменти краще використовувати для залучення і ведення клієнта по воронці. Команда, де кожен учасник виконує свої функції, — ідеальна система, щоб поетапно розвивати навички продажу. Давайте розберемося, як виглядає типова модель зростання у такій системі. У статті хочу зосередитися на функціональних командах як найефективніших та найпоширеніших на ринку. Часто сейлз у функціональній команді зростає від лідгена до SDR-а, потім, як правило, в Sales Executive або в інші ролі у продукті/компанії.

Звичайно, менеджером з продажу можна працювати й без знання англійської мови. Чи продажами займатиметься сейлз-менеджер, не знайомий зі сферою IT? Також важливим є критичне планування — навантаження команд, їхній прогрес і технічний розвиток. А ще, обовʼязково мати запасний план, бо в бізнесі завжди є динаміка, й зміни відбуваються регулярно. Такий спеціаліст має відмінно знати процеси, глибоко розбиратися у принципах розробки, крім цього, вміти комунікувати із замовниками, вміти впливати напряму й опосередковано. Project manager — практична професія, і жодні курси не зможуть дати точний досвід, а тільки наближені поради.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *